Pro zájemce trénování bojových umění

Založení občanského sdružení PINUTE

29. října 2010 v 13:14 | Martin Neplech, instruktor

Občanské sdružení PINUTE


Dne 22.10.2010 bylo založeno občanské sdružení PINUTE, se sídlem Pňovice 263, toto občanské sdružení má za cíl trénink v bojových umění Yong Tjun a Skirmen, kdy také bude možno pořádat semináře jak pro členy sdružení tak pro širokou veřejnost.

Pro současné žáky bude jediná změna a to v sistému placení tréninků. V dnešní době je tento systém dozdělen dle toho jak který žák chodí.

- Pro zprůhlednění a zjednodušení této agendy bude zaveden pouze členský příspěvek ve výši 250,-Kč za měsíc a bude na Vás jak často na trénink příjdete.


- Tréninky budou organizované tak jak je to dosud to znamená jeden krát přes týden a dvakrát za měsíc o víkendu. Již se tedy nebudou platit jednotlivé tréninky, ale pouze tento členský příspěvek. Bude tedy na každém členu jak bude moct, popř. jak často bude chtít přijít na trénink. Dle mého to bude jednak výhodné pro ty, kteří budou chodit pravidelně. Chtěl bych aby to byla motivace právě pro ty, kdo pravidelně nechodí.

- Valná hromada PINUT o.s. proběhne dne 6.11.2010 od 12:00 hod., tedy po tréninku v restauraci Torture(i když ještě budu muset zjistit, zda tam mají otevřeno v tento čas). Schválně nepíši čas ukončení, bude záležet na nás jak dlouho tam budeme. Byl bych rád, kdyby tam přišlo co nejvíc lidí, budete se mě moct zeptat na cokoliv ohledně této změny a také ohledně BU Yong Tjun a Skirmen. Tak příjďte.


Martin Neplech

Pro zájemce

9. března 2009 v 15:37 | Martin Neplech, instruktor
Kdo má zájem trénovat bojová umění Yong Tjun a Skirmen v Olomouci může se přijít podívat a zacvičit si na tréninkách dle rozpisu uveřejněného na této stránce. Nábor probíhá po celý rok.

Trénují se zde dvě bojová umění paralelně zároveň. Jedná se o bojové umění Yong Tjun a Skirmen. Bojové umění Yong Tjun vychází z čínského stylu Ving Tsun. Který se trénuje jak formou drylů, které učí cvičence jak motorice těla při boji tak rychle reagovat na změnu pohybů. Dále se zde vyučuje za pomocí forem, kdy v Yong Tjun existuje 3 formy beze zbraně, 1 forma na dřevěném panáku, 1 jedna s dlouhou holí a 1 s motýlími meči. Více o tomto stylu je možno přečíst na stránkách organizace AVSE, www.missing-link.cz Dále se při tréninku používá sparing a to jak volný, kdy na sebe cvičenci útočí neurčenými útoky tak řízený, kdy jsou přesně dané techniky jak obrany tak útoku. Dále se při tréninku používjí různé tréninkové pomůcky, jako jsou Lapy různých velikostí, helmy, chrániče ruk nohou a jiné. Při použití těchto poůcek si může žák vyzkoušet jaké je to dál plnohodnotný úder, jaký má vliv jak na jeho tělo tak na dopadovou plochu.

Skirmen vychází z Filipínského způsobu boje stylu Escrima. Zde se narozdíl od Yong Tjun vyučuje pouřívání zbraní, a to jak chladných, tak úderových. Na počátku tréninku je cvičenec konfrontován s holemi, kdy tyto může posléze nahradit právě zbraněmi chladnými, jako je nůž, mačeta nebo meč.

Proč je trénink těchto bojových umění učen společně je z důvodu toho, že principy které tyto bojová umění používají jsou společné.

Kdo má chuť trénovat ať příjde dle rozpisu tréninku, který je publikován na této stránce. Kdo bude chtít navštívit naši školu ať mě kontaktuje na č. 774 606013. nebo na neplech.m@seznam.cz.

 
 

Reklama