Červen 2011

Malé ohlédnutí za uplynulým prvním veřejným seminářem v obci Pňovice

27. června 2011 v 9:33 | Martin Neplech, instruktor |  Info z proběhnutých akcí
Dne 26.6.2011 od 09:00 hod. do 14:00 hod. proběhl ve spolupráci s obcí a občanským sdružením Kirri o.s. veřejný seminář sebeobrany v obci Pňovice. Tento seminář se uskutečnil v místním parku, který je běžně využíván k dalším kultůrním akcí, např. různé taneční zábavy či dobročinná akce Psí oči.

I přestože seminář byl uskutečněn přímo v obci a za přijatelnou cenu 100,- Kč, neúčastnil se ho žádný občan obce. Nevím zda je to protože lidé nemají o trénink sebeobrany zájem nebo z jiných důvodů, no kdo ví. Semináře se nakonec zúčastnili členové Olomoucké školy Yong Tjun a Skirmen, vedené pod o.s. PINUTE, která trénuje pod asociací výuky sebeobrany čili AVSE www.avse.cz.Začátek semináře probehl v teoretickém duchu, kdy bylo účastníkům vysvětleno něco z nutné obrany a krájní nouze. Dále bylo vysvětleno jakým způsobem např. se chovat při nenadálích situacích, do kterých se můžou účastníci dostat. Tato část trvala cca 30 minut.

Poté bylo přistoupeno k samotnému tréninku. Vzhledem k tomu, že seminář byl určen k lidem, kteří nikdy s tréninkem sebeobrany nepřišli do styku, začalo se základními údery, se kterými se po celou dobu semináře potkávali stále. Jednalo se o přímé údery dlaní, kladivové údery, údery loktem a kop kolenem. Dále byl cvičen univerzální kryt hlavy a opět v kombinaci s výše uvedenými technikami. Také byla probírána tzv. předkonfliktní fáze, se kterou se lidé potkávají docela často.Také bylo ukázáno jakým způsobem je možno trénovat na fyzické kondici. Protože kondice je pro trénink sebeobrany a všeobecně pro bojová umění či sporty velice důležitá, a kdo Vám tvrdí, že kondici pro boj nepotřebuje nemluví pravdu. V této části šlo hlavně o to ukázat účastníkům, že na trénování kondice není třeba drahé aparáty,ale je možno a to hodně efektivně trénovat s vlasním tělem bez jakých koliv pomůcek.Závěr semináře byl o trénování drilů se simulací fyzického vyčarpání a dezorientace. Z těchto drylů nemám bohužel žádné fota, ale kdo bude mít zájem ať se příjde podívat na trénink do naší školy a sám si to vyzkoušet.