Seminář na téma krátká střelná zbraň

16. prosince 2010 v 11:40 | Martin Neplech, instruktor |  Info z proběhnutých akcí
Dne 12.12.2010 proběhl seminář na téma sebeobrana proti krátké střelné zbrani a boje na zemi.

Semináře se účastnilo 10 žáků, což je vzhledem k velikosti naší tělocvičny hojný počet. Většina žáků pistoli nikdy v ruce nedržela, a z tohoto důvodu jsem jim alespoň na věrné kopii glok 17 -airsoftové zbrani jsem jim vysvětlil jak pistole funguje. Na začátku tréninku, bylo třeba trochu zahřátí, aby nevzniklo nějaké zranění. Zahřátí proběhlo v duchu tématu semináře, což znamená pohyby se zbraní a to jak na zemi tak v postoji. Vzhledem k tomu, že se nejedná o technicky náročné věci bylo provádění s menšími chybami u všech docela dobré.

Poté jsme přešli přes otužení rukou, což je dobré pro to abychom si zvykli vnímat a překonat nějakou tu bolest a bolest nám neznemožnila dál bojovat, na postupy při tom, když útočník se zbraní se snaží tuto vytáhnout z pouzdra od boku.

Po tréninku postupů než útočník vytáhne zbraň jsme trénovali odebírání zbraně, když na nás útočník míří. Vybral jsem ty nejčastější útoky se zbraní, a to míření na břicho a na hlavu. Trénink těchto technik byl náročnější, ale i přes malé problémy žáci tyto techniky zvládli, i když na zautomatizování technik bude třeba je trénovat daleko více. Na závěr se všechny postupy trénovali dohromady, aby žák dokázal udělat ten správný postup na ten daný útok, což již bylo daleko náročnější a bylo vidět, že s tímto již byl daleko větší problém.

Poslední hodinu jsme se věnovali technikám boje na zemi, kdy na závěrečných pár minut jsme si dali sparing právě boje na zemi bez úderů a kopů. Pro každého kdo toto někdy zkoušel ví, že je to docela fyzicky náročné.

Naštěstí se niklomu nic nestalo a závěru tréniku jsem se dočkali bez výraznějších zranění...

PS: Fota se na tréninku nedělala,ale byl pořízen video záznam, který bude snad, pokud se to povede, umístěn na facebooku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama