Březen 2009

Foto z akce Sovinec

9. března 2009 v 16:54 | Martin Neplech, instruktor |  Galerie FOTOPro zájemce

9. března 2009 v 15:37 | Martin Neplech, instruktor |  Pro zájemce trénování bojových umění
Kdo má zájem trénovat bojová umění Yong Tjun a Skirmen v Olomouci může se přijít podívat a zacvičit si na tréninkách dle rozpisu uveřejněného na této stránce. Nábor probíhá po celý rok.

Trénují se zde dvě bojová umění paralelně zároveň. Jedná se o bojové umění Yong Tjun a Skirmen. Bojové umění Yong Tjun vychází z čínského stylu Ving Tsun. Který se trénuje jak formou drylů, které učí cvičence jak motorice těla při boji tak rychle reagovat na změnu pohybů. Dále se zde vyučuje za pomocí forem, kdy v Yong Tjun existuje 3 formy beze zbraně, 1 forma na dřevěném panáku, 1 jedna s dlouhou holí a 1 s motýlími meči. Více o tomto stylu je možno přečíst na stránkách organizace AVSE, www.missing-link.cz Dále se při tréninku používá sparing a to jak volný, kdy na sebe cvičenci útočí neurčenými útoky tak řízený, kdy jsou přesně dané techniky jak obrany tak útoku. Dále se při tréninku používjí různé tréninkové pomůcky, jako jsou Lapy různých velikostí, helmy, chrániče ruk nohou a jiné. Při použití těchto poůcek si může žák vyzkoušet jaké je to dál plnohodnotný úder, jaký má vliv jak na jeho tělo tak na dopadovou plochu.

Skirmen vychází z Filipínského způsobu boje stylu Escrima. Zde se narozdíl od Yong Tjun vyučuje pouřívání zbraní, a to jak chladných, tak úderových. Na počátku tréninku je cvičenec konfrontován s holemi, kdy tyto může posléze nahradit právě zbraněmi chladnými, jako je nůž, mačeta nebo meč.

Proč je trénink těchto bojových umění učen společně je z důvodu toho, že principy které tyto bojová umění používají jsou společné.

Kdo má chuť trénovat ať příjde dle rozpisu tréninku, který je publikován na této stránce. Kdo bude chtít navštívit naši školu ať mě kontaktuje na č. 774 606013. nebo na neplech.m@seznam.cz.


Sifu Heindrich Pfaff

9. března 2009 v 14:48 | Martin Neplech, instruktor |  Galerie video